Jak rozplanować transport okien?
Okna należą do przedmiotów, których przewóz wymaga zachowania specjalnej uwagi. Prosto powiedzieć, lecz w jaki sposób się do tego zabrać? Proces transportu z racji na wymiary okien i ich łamliwość, polecamy zlecić firmie spedycyjnej. Musimy natomiast wcześniej pamiętać o przygotowaniu okien PCV do transportu. Jak to zrobić? Okna powinny zostać opakowane, oblepione folią strecz. W przypadku gdy transportujemy więcej niż tylko jedno okno, włożyć między okna np. papierowy arkusz, żeby osłaniał przed zarysowaniami. Najłatwiejszą formą transportu okien bądź szkła jest załadowanie na charakterystyczny, wykonany z drewna wieszak dedykowany do przewozu szkła. Jeżeli dostawca posiada na aucie stojak do transportu okien, wówczas mogą być one przewożone luzem. Okna okażą się przewożone w ten sposób, że będą się opierały o wieszak. Okna PCV przeważnie powinny być porządnie zabezpieczone pasami oraz specjalnymi matami, tak żeby absolutnie nie uległy naruszeniu.
BACZNOŚĆ! Warto zawsze zapytać przewoźnika czy dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Nieraz umieją doliczyć oni nadprogramową należność przy takim zleceniu.
Wysokość opłaty transportu okien PCV zależy od dystansu a także gabarytów i liczby okien.
W przypadku przewozu samego okna PCV dla przykładu tarasowego koszt tego transportu stanowi ok. 80-200 złotych
Sumpt przewozu okien z terenu Polski do obcego kraju osiąga 450 – 1200 zł
Jak da radę zauważyć przewóz okien do domu jest dosyć drogi więc są powody by spędzić trochę życia wyszukując najlepszej oferty lub nabyć okna PCV na miejscu i absolutnie nie zajmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam sporo problemów aczkolwiek asortyment za granicą może okazać się ubogi w zestawieniu z naszą ojczyzną, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien do domów.